Obserwatorzy

Szukaj na tym blogu

czwartek, 7 lutego 2013

Posyłam kwiaty...

Mam wrażenie, że cały świat opanowała ostatnio walentynkowa magia. Wszyscy wokół mówią o miłości. A jeżeli miłość to obowiązkowo muszą być kwiaty.
Stosownie do sytuacji witam Was serdecznie słowami Adama Asnyka:
"Posyłam kwiaty - niech powiedzą one
To, czego usta nie mówią stęsknione"

Wyszukałam kilka sentencji mówiących o miłości wprost i nie wprost. Piękne słowa tak jak i piękne kwiaty zawsze zachwycają i powodują drżenie serca. Czasami zapadają w pamięci na długo...

"Najsłodszy kwiat jaki zakwita dałem Ci na pożegnanie,
dla Ciebie była to róża, dla mnie moje serce."
Frederick Peterson

"Zapach pachnącej róży na zawsze pozostanie na ręce obdarowującego"
Heda Bejar

"Najpiękniejsze rzeczy pochodzące z ogrodu to dary dla innych osób"
Jamie Jobb

"Kwiaty to zaufany język miłości"
Park Benjamin

"Jak można przechodzić koło drzewa i nie być szczęśliwym, że się je widzi?
Rozmawiać z człowiekiem i nie być szczęśliwym, że się go kocha?"
Fiodor Michajłowicz Dostojewski.

Pozdrawiam serdecznie.

10 komentarzy:

 1. Ewuś,mnie Walentynki nie kręcą ja z pokolenia Dnia Kobiet ale wierszyki chętnie poczytuję ,a już to "Kwiaty to zaufany język miłości"
  jest cudne.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Droga Aszko, ja chyba jestem z tego samego pokolenia (bardziej Walentyna niż Walentynka) ale powzruszać się ciągle lubię. Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 2. Dzień Kobiet, Walentynki itp. powinny być codziennie. Szacunek Kobietom czy osobom, które kochamy powinien być okazywany każdego dnia. Pamiętam czasy goździka i rajstop... oczywiście w te szczególne dni niespodzianka nie zaszkodzi, ale jakże miłą rzeczą jest podarowanie kwiatów ukochanej osobie tak bez żadnego powodu :) PS. Ewuniu, wspaniałe słowa!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak samo myślę. Najbardziej cieszą takie gesty bez okazji. A czasy goździka i rajstop też pamiętam. Dziękuję, że wpadłeś.

   Usuń
 3. O miłości można wiele, ale jak powiedział Antoine de Saint-Exupéry -prawdziwa miłość zaczyna się tam, gdzie niczego już w zamian nie oczekuje:)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. To jeszcze raz ja Ewo ze słowami François de La Rochefoucauld - nie ma maski, która mogłaby długo ukryć miłość tam, gdzie ona jest, ani udać ją tam, gdzie jej nie ma.
  A z miłości do dzisiejszych pączusiów życzę smacznego:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cytat z maską jest świetny. Tak sobie myślę, że kiedyś zrobię album ilustrowany z tymi wszystkimi mądrościami. Ale to pewnie jak pójdę na emeryturkę. Na razie będę skrzętnie zbierać. Tobie też życzę smacznego pączka.

   Usuń
 5. Na początku nie mogłam się do Walentynek przekonać ale potem doszłam do wniosku, że o miłości nigdy za wiele i niech będą Walentynki.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też tak myślę. Zbyt rzadko mówimy o swoich uczuciach. Dziękuję za odwiedziny i pozdrawiam.

   Usuń